Ana sayfa Ünlü Sözleri Steve Jobs Sözleri

Steve Jobs Sözleri

147
0

Steve Jobs Sözleri, Paul Jobs, Inc.’ın ve Apple Computer’in kurucu ortaklarındandır. 24 Şubat 1955 yılında San Francisco da dünyaya gelen Steve Jobs Bilgisayar endüstrisinin liderlerinden olarak bilinmektedir. Ayrıca ölümünden 5 hafta önce Apple şirketinde CEO olarak görevini sürdürmüştür. 5 Ekim 2011 yılında ise Palo Alto, Kaliforniya eyaletinde hayatını kaybetmiştir. Apple şuan ülkemizde büyük bir alanda kullanılmakla beraber geliştirdiği teknoloji ve tasarımlar konusunda sınıfının lideri olarak bilinmektedir. Steve Jobs ile ilgili en güzel sözleri sayfamızda derledik. Beğendiğiniz veya ilginizi çeken sözleri ister sosyal medya hesaplarınız dan paylaşabilir isterseniz de sevdiklerinize ileti olarak gönderebilir yahut Steve Jobs Whatsapp Durumu olarak sözlerini kullanabilirsiniz. Eklemek istediğiniz sözleri yorum yazarak sayfamıza iz bırakabilirsiniz. Keyifli okumalar, Keyifli paylaşımlar.

Steve Jobs Sözleri

Evrende bir iz bırakmak istiyorum.

Nitelik nicelikten daha önemlidir.

Donanmaya katılmaktansa korsan olmayı tercih ederim.

Yaptıklarımla olduğu kadar yapmadıklarımla da gurur duyuyorum.

Korsan olabilecekken, neden donanmaya katılasın ki?

Harika işler yapabilmenin tek yolu, yaptığın işi sevmektir.

Arkanda bıraktığın her hayal, gerçekleştiremeyeceğin bir gelecek demektir.

Lideri, takipçilerden ayıran inovasyondur.

Benim işim insanlara iyi davranmak değil, onları geliştirmek

Korsan olmaya karar verdiysen deniz kuvvetlerine katılmak mantıksızdır.

Hayat kısa, sanırım sadece öldüğümüzde anlayacağız bunu.

Biz sadece, işletim sistemlerine baktık ve bunu daha basit ve daha güçlü yapabilir miyiz dedik.

Yaratıcılık, lider olmak ve takip eden olmak arasındaki farkta gizlidir.

Dünyayı değiştirecek insanlar, onu değiştirebileceklerini düşünecek kadar çılgın olanlardır.

Ne yapmayacağına karar vermek, ne yapacağına karar vermek kadar önemlidir.

Hayattaki vaktiniz kısa, o yüzden işe yarar bir şeyler yapmak için harcamanız çok önemli.

Başarılı girişimcilerle başarısız girişimcileri birbirinden ayıran şeylerin yarısının sadece sabır olduğunu gördüm.

Tasarım nasıl gözüktüğü veya nasıl hissettirdiği değildir, nasıl çalıştığıdır

İyi işler başarmanın tek yolu, yaptığınız işi sevmekten geçer.

Bazen hayat kafanıza bir tuğlayla vurur. Sakın inancınızı kaybetmeyin.

Hayatlarımızla ilgili seçimler bize ait, bu yüzden en iyisi olmak için çabalamalıyız.

Yaptığınız hataları görmezden gelmeyin. Her biri birer hayat dersidir.

Dünya’yı değiştirebileceğini düşünecek kadar çılgın olan insanlar ancak Dünya’yı değiştirebilecek işler yapabilir.

Şanslıydım, daha hayatımın başında sevdiğim işin ne olduğunu bulmuştum.

Kimi zaman yaşam bize tüm zorluklarını sunar. İşte o an yapmamız gereken tek şey, inancımızı kaybetmemektir.

Bir proje ortaya çıkardığınızda ilk başta hatalar yapabilirsiniz, önemli olan hatalarınızı savunmak yerine bir an önce düzeltemeye çalışmaktır.

Öğleden sonramı Sokrates’le geçirmek için, bütün teknoloji bilgimi takas ederdim.

Müşterinize ne istediğini sorup ona göre ürün çıkaramazsınız, çünkü siz onların istediğini yaparken onlar başka bir şey istiyor olacaktır.

Muhteşem işler başarmanın tek yolu, yaptığınız şeyi sevmektir. Eğer henüz bunu bulamadıysanız, aramaya devam edin, elinizdekiyle yetinmeyin.

Mezardaki en zengin adam olmak değil, yatağa yattığımda harika işler yaptık diyebilmektir benim için önemli olan

İşiniz hayatınızın büyük bir kısmını kaplayacak, dolayısıyla tam olarak tatmin olmak için onun mükemmel bir iş olduğuna inanmalısınız.

Bazen sadece sonuçlar için yaşıyoruz. Ve önemli bir noktayı unutuyoruz. Ödül, yolculuğun kendisidir.

Öleceğinizi hatırlamak, kaybedeceğiniz şeyler olduğu tuzağına düşmenizi engellemenin en iyi yoludur. Kalbinizi izlememek için bir neden yoktur.

Ben bir yılda 250 milyon dolar kaybetmenin ne demek olduğunu bilen insanlardanım. Güvenin bana karakterinizi güçlendiren bir olay bu.

Zeki insanları işe alıp, sonra onlara ne yapacaklarını söylemek bana mantıklı gelmiyor. Biz zeki insanları işe alırız ki, onlar bize ne yapacağımızı söylesinler.

Bazen inovasyon hata getirir. Bu durumda izlenecek en iyi yol, hataları çabucak kabul edip diğer inovasyonları geliştirmeye koyulmaktır.

O kadar çok şey yapmaya fırsat bulamıyoruz; o yüzden yaptığımız şeylerin hepsi çok iyi olmalı. Hayatımız bu çünkü. Hayat kısa, sonra da ölüyorsun.

Eğer bir şey yaptıysanız ve mükemmel bir şey olduğu ortaya çıktıysa, ona takılmadan bir sonraki mükemmel şeye başlamanız gerektiğini düşünüyorum.

Odak gruplarıyla çalışarak ürün tasarlamak gerçekten zor bir iş. İnsanlar çoğu zaman istedikleri şeyin ne olduğunu, sen onlara bir şeyler gösterene kadar bilmezler.

Mezarlıktaki en zengin adam olmak, benim için hiçbir şey ifade etmiyor. Geceleri yatağıma yattığımda, bugün gerçekten harika işler yaptım diyebilmek ise benim için mükemmel.

40 yaşındayken; Dünya’yı değiştirdiğimizi söylüyorlar ama değişmedi ben 40 yaşına geldim ve hala değişmedi. Doğuyoruz, büyüyoruz, çocuklar getiriyoruz Dünya’ya ve ölüyoruz.

Bir gün gerçekten öleceğinizi bilmek, bir şeyleri kaybedeceğiniz fikrinden uzaklaşmanın en kolay yolu. Zaten gerçek anlamda bir şeye sahip değilsiniz. Yani kalbinizden geçeni takip etmemek için hiçbir sebebiniz yok.

Apple’dan kovulmak başıma gelen en iyi şeylerden biriydi. Başarılı olma baskısıyla yeniden acemi olmanın hafifliği yer değiştirdi. Kovulmak hayatımın en yaratıcı periyotlarından birine girmemi sağladı.

17 yaşındayken şuna benzer bir şey okuduğumu hatırlıyorum: Her günü son gününüzmüş gibi yaşarsanız, bir gün mutlaka haklı çıkarsınız. Bu söz beni çok etkiledi ve geçen 33 yıl boyunca her sabah aynaya bakıp kendime şu soruyu sordum: Eğer bugün hayatımın son günü olsaydı, bugün yapacağım şeyi yapmak ister miydim?

Odaklanma ve basitlik! Bu her zaman mantralarımdan biri olmuştur. Basit, karmaşıktan daha zor olabilir. Bir işi basitleştirmek için düşüncelerinizi sadeleştirmeniz gerekir. Bu da çok çaba gerektirir. Ancak sonunda buna değecektir, çünkü o noktaya vardığınızda, dağları yerinden oynatabilirsiniz.

Zamanınız kısıtlı, bu yüzden başkalarının hayatını yaşayarak onu harcamayın. Başkalarının düşüncelerinin sonuçlarıyla yaşama dogmasına takılıp kalmayın. Başka insanların fikirlerinin gürültüsünün kendi kalbinizin sesini duymanızı engellemesine izin vermeyin. Ve en önemlisi kalbinizin ve sezgilerinizin yolundan gidecek cesarete sahip olun…

İş yapış modelim Beatles grubudur. Birbirlerinin olumsuz eğilimlerini kontrol altında tutan dört adam vardı. Birbirlerini dengelediler ve toplamları, parçaların toplamından daha büyük oldu. Benim iş hayatına bakış açım şöyle: İş dünyasındaki büyük şeyler hiçbir zaman bir kişi tarafından yapılmaz, bir grup insan tarafından yapılır.

Geleceğinize bakarak, hayatınızdaki noktaları birleştiremezsiniz. O noktaları ancak, geçmiştekilere bakarak birleştirebilirsiniz. Bu yüzden gelecekte bu noktaların, bir şekilde birleştiğine inanın. Çünkü bir şeylere inanmanız gerekiyor. Kadere, hayata, karma öğretime, neye olursa olsun, bir şeye kesinlikle inanmalısınız. Bu bakış açısı beni asla yarı yolda bırakmadı. Hayatımdaki tüm farklılıklar, bu inançlarım sayesinde gerçekleşti.

İşiniz, her zaman hayatınızın büyük bir kısmını dolduracaktır. Hayatınızda, neyi ve kimi sevdiğinize iyi karar verin. Çünkü hayatınızın merkezinde sevdiğiniz kişi ve işiniz vardır. O nedenle, hayattan tat almanın tek yolu, yaptığınız işi sevmektir. İşinizi sevebilmenizin tek yolu ise, onun güzel ve yararlı bir iş olduğuna inanmanızdır. Eğer onu hala bulamadıysanız, bakmaya devam edin. Onu bulana kadar asla bir işte sabitlenip kalmayın. Kalbiniz, onu bulduğunuzda size söyleyecek. Mükemmel bir ilişki gibi, işiniz de yıllar geçtikçe daha da iyi olacak.

Mark Twain Sözleri

Sayfaya Güzel Bir Söz Bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir