Ana sayfa Güzel Sözler Ahmet Şerif İzgören Sözleri

Ahmet Şerif İzgören Sözleri

75
0
Ahmet Şerif İzgören Resimli Sözleri
“Derler ki; konuşmaktan zevk alacağın biriyle evlen çünkü yaşlılıkta konuşmak ve dinlemek en çok arayacağınız özellik olacaktır.” Ahmet Şerif İzgören

Gelmiş geçmiş en popüler ilimlerde birisi olan Ahmet Şerif İzgören  en güzel en ilgi çekici sözleriyle insanları kendine hayran bırakıyor. Ahmet Şerif İzgören genellikle konferansları üniversiteler tarafından rekorlar kırıyor.  bizde  sizler için Ahmet Şerif İzgören in  en güzel sözlerini daha kolay bulabilmeniz için derledik. Beğendiğiniz yada ilgilendiğiniz sözleri sms olarak veya sosyal medya facebook, instagram, google+, twitter, swarm yada whatsapp hesaplarınız dan paylaşabilirsiniz. Eklemek istediğiniz izgören sözleri, Ahmet Şerif İzgören Anlamlı Sözleri, Ahmet Şerif İzgören Resimli Sözlerini sayfamıza yorum olarak ekleyerek değer katabilirsiniz. En güzel Ahmet Şerif İzgören Sözleri Bilginingezegeni.com’da. Keyifli paylaşımlar.

Ahmet Şerif İzgören Sözleri

Asker bavulu gibi adamlar vardır, alır bir yere koyarsın, sonra git üç hafta sonra oradan al.

İyi ki hayal ettiklerinize bedava ulaşamıyorsunuz.

Güvenilirliği okuyarak kazanamazsınız, bunu size hayatınızdaki iyi örnekler ve aileniz kazandırır.

“Ne gülüyorsun deli gibi” deriz ya aslında psikolojik problemi olanların %90’ı somurtur. Aklınızda hiçbir şey yoksa gülümseyin, herkes “Ne düşünüyorsunuz” diye merak eder. Gülümsemek zeka belirtisidir.

Ahmet Şerif İzgören Sözleri

Her sene Çanakkale Şehitleri’nin anısına Avustralya ve Yeni Zelanda’dan on binlerce insan tören için Çanakkale’ye gelir. O törenlere bir avuç Türk katılır. Onların yarısı da turist tavlamaya gelir. Biz bu güzel yurdu sevmiyoruz.

Disney’in hayat amacı Amerikan değerlerini dünya ya yaymak tır. O yüzden ,en özgür yönetmen bile Disney yapımcılığında film çektiğinde ,bir saniye mutlaka ABD bayrağını yerleştirir.

Evladınıza ne araba bırakırsınız ,ne evine de başka bir mirası Evlada sadece değer kavramları bırakırsınız.

Öncelikle kişisel gelişmeyi bırakın, toplumsal gelişin.

Fizik kanunlarına göre, iki şey aynı anda bir arada olmaz. Eğer beyninize olumlu düşünceyi yerleştirirseniz, olumsuz düşünce oraya yerleşemez.

Sevgi kültürü şahane bir şeydir.

Her çekirdek bir ağaçtır.

Rüyalarınızın gerçek olduğu yer sizin cennetinizdir.

Kars’ta halkın en büyük geçim kaynağı kaz etidir. Kışın başında hazırlarlar kaz etlerini, tüm kış yerler. Köylerde halk haberleşir, herkes  tekerini  aynı gün hazırlar ,kazanlarda pişirirken kimsenin canı çekmesin, herkesin evinde aynı anda et olsun diye. Küçük bir şey ama bu ülkeyi bana sevdirir.

Hepimizin inancı saygıyı hürmeti hak ediyor. Çünkü ancak o zaman kendi inancın da hürmet görür.

İki tane değerimiz var; ”yurt sevgisi” ve “hoşgörü”.

Gülümsemek zeka belirtisidir.

Tatil köylerinde üç yaşındaki Alman çocuklar kendi yemeklerini kendi yer, bizim beş yaşındaki çocukların anneleri peşlerinde yemek yedirmek için koştururlar.

Elindeki bir kaşık yağı dökmeden etraftaki tüm güzellikleri görebilmektir.

Hayallerinizin büyüklüğü, geleceğe bakışınıza ve ufkunuzun genişliğine bağlıdır.

Aynı pencereden dışarı bakan iki adamdan biri, sokaktaki çamuru, diğeri ise gökteki yıldızları görür.

Fizik kanunlarına göre iki cisim aynı anda ve aynı yerde bulunamaz; yani beyninizde olumlu düşünce varsa olumsuz düşünceye yer yoktur, olumsuz düşünce varsa olumluya yer yoktur.

Çocuğunu çok korursan herhangi bir yazgıyı gerçekleştirmeye yetecek kadar güçlenemez.

Kendini acayip ciddiye alıp, işini ciddiye almayan insanlar topluluğu olduk. Keşke ciddiye aldığımız şey kendimiz değil, işimiz olsa.

Hayallerinizin büyüklüğü ,geleceğe bakışınıza ve ufkunuzun genişliğine bağlıdır.

Etrafınızda her şeyi para ve başarıya bağlayan bir sistem var. Oysa değerli olan doğru bir amaç uğruna harcanan çabalardır.

İki insanın iyi geçinmesi kusursuz olmalarıyla değil, birbirlerinin kusurlarını hoş görmeleriyle sağlanır.
İskoçlar der ki: “Çocuklar dudaklarınızı değil, ayaklarınızı izler.”

Öncelikle kişisel gelişmeyi bırakın, toplumsal gelişin.

İnsan öğrenmeyi bıraktığı gün yaşlanır” diyor. Biz bu ülkede 18 yaşında yaşlanmaya başlıyoruz, 30’larda ölüyoruz.70 yaşında gömülüyoruz.

Tarlanın yirmi yerini birer metre kazdığınızda birşey bulamazsınız, bir yerini yirmi metre kazdığınızda da suya ulaşırsınız.

Hayat sizin ona nereden baktığınıza bağlı olarak değişir.

Dinlemek zeka belirtisidir, konuşmak değil. İnsanlar ağızlarıyla söylediklerini kulaklarıyla duysalardı çok daha az konuşurlardı

Diğer sayfalarımızı da inceleyiniz…
Cemal Süreya Sözleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
En Güzel Kapak Sözler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
Mevlana İnsan İle İlgili Sözleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

Sayfaya Güzel Bir Söz Bırak

avatar
  Abone ol  
Bildir